تفاوت لاته و کاپوچینو در خوش کالا

nazgolazadi

عضو سایت
تازه وارد
۹۹ درصد مردم تفاوت لاته و کاپوچینو رو نمی تونن احساس کنن، اگر یه فنجون لاته یا لاته و یه فنجون کاپوچینو براشون بزارین، نهایت تفاوت رو در اندازه فنجونا می تونن تشخیص بدن، اما یه ظرافت خاصی بین اونا هست که باریستاهای خیلی حرفه ای می تونن اونو به تصویر بکشن. البته اینم بگیم که خیلی وقتا کاپوچینوی که شما سفارش میدین، عملا به دلیل اینکه باریستاها احتمال میدن چیزی در مورد تفاوت اون با لاته نمی دونین یا خود باریستا چیزی در این مورد نمی دونه، کاپوچینوی واقعی نیست. با این‌حال ما میخوایم پرده از راز اختلاف این دو نوشیدنی برداریم، طوری که دفعه بعدی که رفتید یک کافی شاپ بدونید دقیقاً چی دارید سفارش میدین و یا اینکه در موقع لزوم مچ باریستای نابلد رو بگیرید.
در حالیکه کاپوچینو در ایتالیا و اندکی بعد از اختراع دستگاه اسپرسو متولد شد، لاته در سیاتل و در سال‌های ۱۹۸۰ در آمریکا به سبک امروزی آغاز و تا دهه ۹۰ میلادی در کل آمریکا رواج پیدا کرد، لاته برگرفته از واژه ایتالیایی کافه لاته به معنای شیر قهوه است. برای همین اگر در ایتالیا از کافه‌دارها لاته بخواهید به شما یک لیوان شیر خواهند داد.
ترکیبات مورد استفاده در لاته و کاپوچینو
خوب، هر دو ترکیبات یکسانی دارن، اسپرسو ، شیر فوم گرفته شده و فوم شیر
دیگر تفاوت لاته و کاپوچینو حجم فنجون سرو است.
حجم فنجون سرو لته معمولا ۳۰۰ سی‌سی و فنجون سرو کاپوچینو ۲۲۰ سی‌سی هستش.
فروشگاه اینترنتی خوش کالا نمایندگی فروش قهوه شامل قهوه ترک ، قهوه اسپرسو ، کپسول قهوه ، قهوه روبوستا ، قهوه تک خاستگاه ، قهوه بدون کافئین ، قهوه فوری است.
برای خرید هریک از انواع زیر کلیک کنید:
خرید قهوه فرانسه
خرید قهوه ترک
خرید قهوه اسپرسو
خرید کپسول قهوه
خرید قهوه فوری
خرید قهوه روبوستا

دیگر مطالب مفید در سایت فروشگاهی خوش کالا :

چهار خطای متداول کافی‌شاپ‌ها که در کیفیت قهوه اثر گذار است؟

کاپوچینو چیست؟

آفوگاتو چیست؟

قهوه آمریکانو چیست؟
 
بالا