تاریخچه زبان برنامه نویسی java

مجید

کاربر فعال


جاوا یک زبان برنامه*نویسی است که در ابتدا توسط شرکت sun Microsystems ایجاد شده*است و در سال 1995 به عنوان مولفه اصلی java platform منتشر شد.این زبان قسمت های بسیاری از گرامر خود را از C و ++C گرفته اما دارای مدل شی*گرایی ساده*ای است و امکانات سطح پایین کمی دارد. کاربرد جاوا در کامپایل به صورت بایت کد است که قابلیت اجرا روی تمامی ماشین*های شبیه*سازی جاوا را داشته باشد صرف نظر از معماری و خصوصیات آن کامپیوتر. اجرای اصلی کامپایلرهای جاوا، ماشین*های پیاده*سازی و کتابخانه*های آن توسط این شرکت از سال 1995 منتشر شد. در 2007 may این شرکت، نرم*افزار رایگان این زبان را فراهم کرد. دیگران هم کاربردهای دیگری از این زبان را منتشر کردند مثل کامپایلر GNU برای جاوا.

شرکت SUN
Games Gosling پروژه زبان برنامه*نویسی جاوا را در 1991 june آغاز کرد. این زبان در ابتدا Oak، سپس Green و در آخر هم جاوا نامیده شد. gosling قصد داشت یک ماشین مجازی و یک ماشینی به کار برد که شبیه C و ++C باشد. این شرکت نسخهٔ اول جاوا را تحت عنوان Java1.0 در سال 1995 منتشر ساخت. جستجوگرهای اصلی وب، به هم پیوستند تا به طور مطمئن java applet را بدون صفحات وب اجرا کنند و به این صورت جاوا خیلی زود معروف و محبوب شد. با پیدایش java2، نسخهٔ جدید توانست ترکیب*های جدیدی را برای نوع*های مختلف پلت فرم*ها ایجاد کند. به عنوان مثال J2EE، باهدف کاربرد برای تشکیلات اقتصادی، و نسخهٔ J2ME برای موبایل منتشر شد. در سال 2006 با هدف بازاریابی، این شرکت نسخهٔ جدید J2 را با نام*های JavaEE ،JavaME و JavaSE منتشر کرد. در سال 1997 شرکت سان میکروسیستمز،ISO/IEC JTC1 standards body و Ecma International را به فرمول جاوا تغییر داد. شرکت sun بسیاری از کاربردهای جاوایش را بدون هیچ هزینه*ای فراهم آورد. شرکت sun با فروش مجوز برای بعضی از کاربردهای خاصش مثل Java Enterprise System درآمدی را بدست آورد. اولین تمایزی که بین SDK و JRE داد شامل فقدان کامپایلر برای JRE و سرفایل ها بود. در 13 نوامبر 2006 شرکت sun نرم*افزار جاوا را به صورت رایگان و با مجوز عمومی برای همه منتشر کرد.
اهداف اولیه ساخت و طراحی جاوا:

1. این زبان باید ساده، شی*گرا و مشهور باشد.
2. مطمئن و بدون خطا باشد.
3. وابسته به معماری کامپیوتر نبوده و قابل انتقال باشد.
4. باید با کارایی بالا اجرا شود.
5. باید به صورت پویا و نخ*کشی*شده باشد.
 

8908190

کاربر تازه وارد
تازه وارد
در اینجا قصد دارم مقاله قبل رو ادامه بدهم. امیدوارم برای شما دوستان مفید واقع شود.
اولین و مهمترین قسمتی که باید در لاراول بیاموزید، مبحث مسیریابی یا routing می باشد. مسیریابی به معنای ساده این است که اگر کاربر آدرسی را در آدرس بار تایپ کرد، چه اطلاعاتی به وی نمایش داده شود.

در این قسمت در مورد مباحث زیر بحث خواهیم کرد :
  • مسیریابی پایه در لاراول
  • ارسال پارامترها در مسیریابی لاراول
  • نامگذاری روت ها در لاراول
مسیریابی پایه در لاراول Laravel :

در مسیریابی پایه ، همه مسیرهای برنامه در فایل app / routes.php ثبت می شوند.بعنوان مثال مسیر نمونه، برای صفحه خوشامدگویی بدین صورت است :

Route::get ('/', function () {
return view('welcome');});
ما در فایل app/Http/routes.php چنین مسیری را تعریف کردیم . در این تعریفاز Clouser استفاه شده است :

<?php
Route::get('/', function () {
return view('welcome');
});​

معنای کد فوق بدین صورت است که اگر، در آدرسبارمرورگر، آدرس صفحه اصلی سایت، یعنی / وارد شود، فایل view با نام welcome.blade.php نمایش داده شود.که مکان این فایل resources/view/welcome.blade.php می باشد.

<!DOCTYPE html>
<html>
<head>
<title>Laravel</title>
<link href = "https://fonts.googleapis.com/css?family=Lato:100" rel = "stylesheet"
type = "text/css">

<style>
html, body {
height: 100%;
}
body {
margin: 0;
padding: 0;
width: 100%;
display: table;
font-weight: 100;
font-family: 'Lato';
}
.container {
text-align: center;
display: table-cell;
vertical-align: middle;
}
.content {
text-align: center;
display: inline-block;
}
.title {
font-size: 96px;
}
</style>
</head>

<body>
<div class = "container">

<div class = "content">
<div class = "title">Laravel 5.1</div>
</div>

</div>
</body>
</html>

مکانیزم این مسیر یابی در عکس زیر نمایش داده شده است :

مراحل انجام این مکانیزم را باهم مرور می کنیم :

مرحله اول – کاربر در ادرس بار مرورگر آدرس سایت را وارد می کند.آموزش لاراول - پروژه ساخت سایت دیوار با Laravel از صفر

مرحله دوم – این آدرس در فایل app/Http/routes.php جستجو می شود.

مرحله سوم – بعد از یافتن مسیر، باید view به اسم welcome که به فایل resources/view/welcome.blade.php اشاره می کند، برای کاربر نمایش داده شود.

ارسال پارامترها در مسیریابی لاراول Laravel
ما می توانیم به همراه مسیر یا route ، هر تعداد پارامتر نیز به صفحه مقصد ارسال کنیم و در آنجا از آنها استفاده کنیم. برای این مهم فقط کافی ست نام پارامتر را داخل آکولاد قرار دهیم. آموزش لاراول - پروژه ساخت سایت دیوار با Laravel از صفر می باشد.

این پارامترها دو نوع هستند:
  • پارامترهای اجباری
  • پارامترهای اختیاری
پارامترهای اجباری
این پارامترها برای مسیریابی برنامه وب الزامی هستند. برای مثال در قطعه کدی از برنامه، ID یا عدد شناسایی کاربر حتما باید برای صفحه ارسال شود و درصورتیکه این اتفاق نیفتد، صفحه مقصد بارگزاری نخواهد شد.

Route::get('ID/{id}',function($id){
echo 'ID: '.$id;
});
پارامترهای اختیاری
پارامترهای اختیاری همانطور که از نامشان مشخص است بود و نبود شان در URL ، خطایی در مسیریابی ایجاد نمی کند.این پارامترها به دو صورت بکار برده می شوند. پارامتر اختیاری با مقدار پیشفرض و پارامتر اختیاری بدون مقدار پیشفرض.

در صورتی که مقدار پیش فرض برای آنها در نظر بگیرید درصورت عدم ارسال پارامتر، مقدار پیش فرض به عنوان مقدار متغیر جایگذاری خواهد شد.

Route::get('user/{name?}', function ($name = 'TutorialsPoint') { return $name;});​
برای تعریف پارامترهای اختیاری، باید جلوی نام پارامتر های یک علامت ? قرار دهیم.

نامگذاری روت ها:
یکی از امکانات جالب لاراول این است که به شما اجازه می دهد برای هر Route یا مسیر خود یک نام اختصاص دهید. این کار باعث میشود تا مسیر های پیچیده را با یک نام اختصاری و کوچک معرفی کنید.
 
بالا