تاریخچه زبان برنامه نویسی #c

مجید

کاربر فعال


در سال 1999، شرکت سان اجازه استفاده از زبان برنامه نویسی جاوا را در اختیار ماکروسافت قرار داد تا در سیستم عامل خود از آن استفاده کند.جاوا در اصل به هیچ پلت فرم یا سیستم عاملی وابسته نبود، ولی ماکروسافت برخی از مفاد قرار داد را زیر پا گذاشت و قابلیت مستقل از سیستم عامل بودن جاوا را از آن برداشت.شرکت سان پرونده*ای علیه ماکروسافت درست کرد و ماکروسافت مجبور شد تا زبان شی گرای جدیدی با کامپایل جدید که به ++C شبیه بود را درست کند. در طول ساخت دات نت، کلاس*های کتابخانه*ای با زبان و کامپایلر SMC نوشته شدند.در سال 1999 آندرس هلزبرگ گروهی را برای طراحی زبانی جدید تشکیل داد که در آن زمان نامش Cool بود و همانند C بود با خواص شی گرایی. ماکروسافت در نظر داشت اسم این زبان را تا آخر Cool قرار دهد، ولی به دلیل مناسب نبودن برای اهداف تجاری این کار را نکرد. در ارائه و معرفی رسمی .NET در PDC در سال 2000 این زبان به Cسی شارپ تغییر نام یافت و کتابخانه کلاس*ها و runtime در ASP.NET به#C منتقل شدند. مدیر و سرپرست طراحان در ماکروسافت آندرس هلزبرگ بود که تجربه قبلی او در طراحی Framework و زبان*های برنامه سازی++Borland , Delphi, Turbo Pascal, Visual C به آسانی در دستورالعمل*های سی شارپ قابل رویت است و به همان خوبی در هسته CLR.
سی شارپ دارای یک سیستم نوع یکپارچه*است که به آن CTS می*گویند.این بدان معناست که تمام انواع،شامل موارد اصلی مانند Integerها، مشتق شده از System.Object هستند.به عنوان مثال، هر نوع یک متد به نام ToString() را به ارث می*برد.بخاطر کارائی،انواع اولیه (و انواع مقداری) به طور داخلی فضایی برای آنها بر روی پشته در نظر گرفته می*شود.
 

JAVAD1395

کاربر تازه وارد
تازه وارد
پاسخ : تاریخچه زبان برنامه نویسی #c

سلام وقت بخیر. سوالی که بنده دارم یک نرم افزار با برنامه نویسی یکی از دوستانم ساخته حالا می خواهیم یک ماژول از ARC GIS بسازیم تا قابلیتهای مثل edit و غیره بسازیم تا بتونیم در نرم افزار خودمان ازش استفاده کنیم آیا arc gis همچنین کاری میشه کرد ؟
 

arin1365

کاربر تازه وارد
تازه وارد
پاسخ : تاریخچه زبان برنامه نویسی #c

ویندوز رو با ++c نوشتن؟؟
 

javadghorbani27

کاربر تازه وارد
تازه وارد
پاسخ : تاریخچه زبان برنامه نویسی #c

سلام و خسته نباشید
تاپیک های جدید را کی میزارید؟
 
بالا