انواع ورق های فولادی و ویژگی های هر یک از آنها

ava96

عضو سایت
تازه وارد
انواع ورق های فولادی و ویژگی های هر یک از آنها
به نوع خاصی از فولاد که به شکل مسطح تولید میشوند و از جنس آهن و فولاد ساخته میشوند، ورق های فولادی گفته میشوند، این ورق ها را با استفاده که مکانیزم های خاصی با استفاده از شمش های آهن و فولاد ساخته میشوند.
این ورق ها را با استفاده از روش نورد میسازند، روش نورد به عملیاتی گفته میشود که طی آن با عبور موراد مذاب از میان غلتک ها آنها را به شکل ورق های ضخیمی تولید میکنند. از ورق های ضحیم فلزی برای کاربردهایی که نیاز به ضخامت های بالاتر باشد استفاده میشود. در مقابل روش تولید ورق های نازک تر به روش نورد سرد است،
ورق استیل
به ورق هایی که از ترکیب فولاد با سایر عناصر ساخته میشود، ورق استیل گفته میشود، این ورق ها در دو نوع بگیر و نگیر در بازار به فروش میرسند، معمولا ورق استیل با استفاده از روش نورد سرد تولید میشود. قیمت ورق آلیاژی
ورق سیاه
این ورق بیشتر در صنایع ساختمانی کاربرد دارد، و در دو نوع معمولی و صنعتی تولید میشود. قیمت ورق سیاه در کارخانه های مختلف متفاوت است.
ورق گالوانیزه
برای تولید ورق گالوانیزه روی آن را با استفاده از فلز روی میپوشانند تا در برابر خوردگی و زنگ زدگی مقاومت پیدا کند، قیمت این محصول را در صفحه قیمت ورق گالوانیزه مشاهده کنید.
ورق روغنی
ورق روغنی که به آن ورق سرد هم گفته میشود، یکی دیگر از ورق های فلزی است، این ورق هم ضخامت کمی دارد و با استفاده از روش نور سرد ساخته میشود، شکل ظاهری این ورق به شکلی است که به آن ورق روغنی هم گفته میشود.
 
بالا