انواع ساندویچ پانل - پانل سقفی و دیواری - شرکت ماموت

mojikhoda

کاربر تازه وارد
تازه وارد
ساندویچ پانل

ساندویچ پانل (Sandwich Panel) تشکیل شده از دولایه فلزی در طرفین و در وسط عایق از جنس فوم مخصوص (پلی یورتان) توسط لایه پرایمری نازکی به وسیله ورق‌های (گالوانیزه یا آلوزینک یا آلومینیوم) بصورت کامل به بالا و پایین می چسبد.
اگر گذری به تاریخچه پانل داشته باشیم می بینیم ورق های روکش فلزی برای مدت قابل توجهی مورد استفاده بودند در آن زمان از ورق های فلزی در صنایع ساخت قطار و هواپیما و سایر وسایل نقلیه استفاده می کردند.
1078
اما از ابتدای دهه ۱۹۳۰ میلادی از ورق های فلزی جهت ساخت ساندویچ پانل استفاده کردند این محصول تقریبا پس از جنگ جهانی دوم محبوبیت بیشتری پیدا کرد. ساندویچ پنل های مدرن می توانند صاف و خمیده باشند و به وسیله شیارهای کناری به هم متصل شوند و یک سازه مستحکم ایجاد کنند. کارخانجات بسته به نیاز شما پانل ها را در رنگ ها، وزن ها و جزئیات مختلف تولیدی می کنند.
ساندویچ پانل ها دارای عایق بندی خوب، کم حجم و مستحکم هستند که در ادامه فواید پانل ها را بیشتر بررسی می کنیم :
  • درجه عایق بندی ساندویچ پنل : عایق بندی سبب می شود که در مقابل باران و برف در فصول سرد از میزان تخریب کمی برخوردار باشد و احتمال نفوذ آب به داخل سازه را به حداقل ممکن برساند.
  • حجم پایین پانل : حدودا دارای قطری برابر با ۴ الی ۱۰ سانتی متر می باشند که فضای کمی از سوله را به خود اختصاص می دهند.
  • استحکام ساندویچ پانل : بر خلاف قطر کم و اتصالات سبک از مقاومت بالایی برخوردارند از ساندویچ پانل ها برای پوشش سقف و دیوار سوله و ساختمان های صنعتی استفاده می شود که این ساختمان ها سالیان سال بدون نیاز بهترمیم سازه پانلی به فعالیت خود ادامه خواهند داد.
فوم عایق می تواند از جنس پشم سنگ، پلی استایرن و پلی اورتان باشد که به دلیل مزیت هایی که فوم پلی یورتان دارد معمولاً برای ساندویچ پنل های استاندارد از فوم پلی یورتان استفاده و معمول گردیده. از مزایای اصلی و عمده عایق فوم پلی یورتان ساندویچ پانل(پنل) (که متشکل از ساندویچ پانل سقفی، دیواری) می باشد می توان به نسوز بودن، کند سوز بودن، سبکی، مقاومت بالا و عایق حرارتی خوب بودن اشاره کرد که در قیمت و محبوبیت ساندویچ پنل سقفی ، ساندویچ پانل(پنل) دیواری و ساندویچ پنل سردخانه ای و ساندویچ پانل مرغداری موثر بوده است.

ساندویچ پانل دیواری یکی از انواع پنل ها است،که برای پوشش دیواره‌ها به کاربرده می‌شود. ساندویچ پانل دیواری مانند دیگر ساندویچ پانل‌ها یک ساختار سبک و مرکب است،که از دو طرف به دو لایه محدود شده و در وسط یک لایه عایق قرار دارد.
ساندویچ پانل دیواری را می‌توانید،در انواع مختلف ذیل از نظر فنی تهیه کنید.
  • ساندویچ پانل دیواری ساده : ساندویچ پانلی است،که به صورت کاملا ساده و بدون هیچ طرح و شیاری عرضه می‌شود.
  • ساندویچ پانل دیواری نر و مادگی به صورت بسیار مستحکم و مقاوم ، توسط نر و مادگی‌های تعبیه شده در آن‌ها طراحی می‌شود.
 
بالا