استراتژی‌های برنامه ‌ریزی منابع انسانی در استخدام

fateme1363

کاربر تازه وارد
تازه وارد
استراتژی‌های برنامه ‌ریزی منابع انسانی در استخدام
فاطمه ولی محمدی

امروزه منابع انسانی با ارزش‌ترین عامل تولید و مهم‌ترین سرمایه هر سازمان و ایجادکننده قابلیت‌های اساسی در آن است. یکی از عمده‌ترین برنامه‌ریزی‌های سازمانی، برنامه‌ریزی منابع انسانی است.
با توجه به اینکه منابع انسانی، منبع استراتژیک برای سازمان‌ها محسوب می‌شود، قسمتی مهم و جداناپذیر در برنامه‌ریزی استراتژیک است.
در واقع برنامه ‌ریزی منابع انسانی قرار است به شما بگوید سازمان شما در آینده به چه تعداد افراد و با چه مهارت‌ها و قابلیت‌هایی نیاز دارد؟ و این نیازها از چه منابعی باید تامین شوند؟

کارلیب، به عنوان پلتفرم کاریابی آنلاین، آگهی استخدامی بهترین شرکت‌ها را که دارای مدل‌های استراتژی منابع انسانی معتبر می‌باشند در کانال تلگرام و وبسایت خود به آدرس Karlib.com درج می‌کند. شما با مراجعه به پلتفرم کارلیب می‌توانید شغل مورد علاقه خود را چیدا کنید و یا اگر به دنبال نیروی حرفه ای برای سازمان خود هستید، افراد مناسبی را گزینش و استخدام کنید.

در پایان می‌توانید نظرات و تجربیات خود را در راستای برنامه‌ریزی منابع انسانی و استفاده از آن در موسسات و سازمان‌ها جهت برنامه‌ریزی و بهینه‌سازی با ما در میان بگذارید و عقیده خود را مطرح کنید. :):):)
 

پیوست ها

بالا