آموزش تولید محتوا با موبایل چقدر می تواند کارامد باشد؟

harryhunter

کاربر تازه وارد
تازه وارد
تلفن های همراه جزئی از زندگی روزمره شده اند. افراد در گروه های سنی به آنها وابسته هستند، خواه برای خرید، پخش جریانی یا یادگیری باشد.

آمارهای نظرسنجی نشان می‌دهد که 71 درصد از آمریکایی‌ها در عرض 10 دقیقه پس از بیدار شدن از خواب، گوشی‌های خود را چک می‌کنند و 47 درصد دیگر احساس «اعتیاد» به موبایل خود می‌کنند. تصور زندگی بدون گوشی های هوشمند در حال حاضر دشوار است و تقریباً در همه جنبه های زندگی از جمله یادگیری اهمیت دارد.

یادگیری تلفن همراه دسترسی، بهره وری و انگیزه را افزایش می دهد
گزارش بازار یادگیری موبایلی جهانی نشان می دهد که 74 درصد از زبان آموزان اکنون از تلفن های هوشمند برای یادگیری آنلاین استفاده می کنند. استفاده از موبایل در آموزش مزایای متعددی دارد. از نظر آماری دیده شده است که

64 درصد از پاسخ دهندگان در یک نظرسنجی تأیید کردند که دسترسی به دستگاه تلفن همراه به یادگیری آنلاین بهتر منجر شده است.
43 درصد از کاربران موبایل شاهد افزایش بهره وری در مقایسه با کاربران دسکتاپ بودند.
70٪ از زبان آموزان وقتی می توانند در دستگاه های تلفن همراه خود یاد بگیرند و به راحتی در خدمات تولید محتوا دوره حرکت کنند، انگیزه بیشتری برای یادگیری داشتند.
چنین اعدادی نشان می‌دهد که توصیه می‌شود برنامه‌ها و دوره‌های آموزشی را به گونه‌ای بهینه کنید که با نمایشگرهای کوچک‌تر مناسب باشند و یادگیری را در هر زمان و هر مکان امکان‌پذیر کنند. این مقاله راه هایی را بررسی می کند که می توانید تلفن های همراه را در آموزش و یادگیری ادغام کنید.

روش های مختلف استفاده از تلفن همراه در آموزش و یادگیری چیست؟
به‌عنوان یک سازنده دوره آنلاین یا فردی با کسب‌وکار آموزشی، ادغام استفاده از تلفن‌های هوشمند در آموزش می‌تواند به شما در ارائه یادگیری مؤثر کمک کند. شما می توانید فناوری موبایل را به چند روش در دوره های آنلاین خود بگنجانید:

به دانش آموزان اجازه دهید تکالیف خود را با تلفن همراه انجام دهند
بیشتر سازندگان دوره، محتوای خود را طوری طراحی می‌کنند که با رابط کاربری دسکتاپ سازگار باشد و تصور می‌کنند افراد می‌توانند به همان مطالب در تلفن‌های هوشمند خود دسترسی داشته باشند. با این حال، این اتفاق نمی افتد. اطمینان از اینکه ویدیوها، مطالب درسی و کارهای ارسالی شما برای موبایل بهینه شده است می تواند به دانش آموزان شما کمک کند تا دوره خود را به طور موثر در دستگاه های تلفن همراه خود کامل کنند.

تحقیقات نشان می‌دهد که 72 درصد از شرکت‌کنندگان در یک مطالعه در مقایسه با یادگیری سنتی، تعامل بیشتری با یادگیری تلفن همراه را گزارش کرده‌اند. اگر تعامل افزایش یابد، دانش آموزان باید بتوانند تکالیف و تکالیف را راحت تر انجام دهند.

پیاده سازی استراتژی گیمیفیکیشن در یادگیری موبایل
گیمیفیکیشن یادگیری را لذت بخش می کند و تلفن های همراه از فوریت مورد نیاز برای ترکیب استراتژی گیمیفیکیشن پشتیبانی می کنند. مربیان باهوش این را درک می کنند، زیرا انتظار می رود که گیمیفیکیشن تا سال 2026 در بازار یادگیری به 2317 میلیارد دلار برسد.

با درس‌های گیمیفی‌شده، می‌توانید دانش‌آموزان را قادر به جمع‌آوری امتیازهای پاداش، رقابت با دیگران و شرکت آموزش تولید محتوا با موبایل در نظرسنجی‌ها کنید، درست مانند زمانی که با انجمن‌های بازی آنلاین درگیر هستند. گنجاندن این ویژگی در درس‌هایتان می‌تواند به ویژه زمانی مفید باشد که به دانش‌آموزان برای تکمیل وظایف حساس به زمان نیاز دارید.

آموزش از راه دور را تسهیل کنید
زیبایی یادگیری آنلاین در این واقعیت نهفته است که شرکت کنندگان دوره می توانند بدون توجه به مکان به آن دسترسی داشته باشند. پس از همه‌گیری، 73 درصد از دانش‌آموزان اعلام می‌کنند که می‌خواهند برخی از دوره‌های آموزشی آنها کاملاً آنلاین باشد. علاوه بر این، دسترسی به لپ‌تاپ یا رایانه‌های رومیزی ممکن است فقط گاهی در طول سفر امکان‌پذیر باشد. در چنین مواردی، دوره های سازگار با موبایل می تواند ادامه یادگیری و تکمیل به موقع تکالیف را تسهیل کند.
از طریق اعلان‌های فشاری در تلفن‌های همراه ارتباط برقرار کنید
ارتباط منظم و اعلان‌ها راهی عالی برای اطمینان از اینکه دانش‌آموزان به دوره شما متصل می‌مانند. کمپین های Push Notification اغلب نرخ کلیک را تا 30٪ مشاهده می کنند. بنابراین، می‌توانید به‌راحتی به‌روزرسانی‌ها را ارسال کنید و با تعبیه اعلان‌های موبایل، با دانش‌آموزان خود ارتباط برقرار کنید.

به عنوان مثال، هنگامی که یک کلاس آنلاین زنده برنامه ریزی مجدد می شود، یا تکالیف جدیدی اضافه می شود، می توانید به سرعت از طریق اعلان های فشار اطلاع دهید. در این صورت احتمال بیشتری وجود دارد که اعلان را فوراً مشاهده کنند.

چگونه یادگیری تلفن همراه را در کسب و کار خود ادغام کنید
در اینجا چند مرحله وجود دارد که می توانید برای پیاده سازی استفاده از تلفن های هوشمند در آموزش دنبال کنید:

مخاطب خود را درک کنید
درک مخاطبان شما برای افزایش تجربه یادگیری آنها و در نتیجه موفقیت دوره آنلاین شما کلیدی است. اگر دقیقاً بدانید که دانش‌آموزان شما چه انتظاراتی دارند، می‌توانید دوره خود را بهتر ساختار دهید و تلفن‌های همراه را به طور یکپارچه در هم تنیده و دوره‌های آنلاین قانع‌کننده‌ای ایجاد کنید.

برای مطالعه دقیق مخاطبان خود، می توانید از ابزارهایی مانند SurveyMonkey، Typeform و حتی Google Forms برای انجام نظرسنجی های کوچک، درخواست بازخورد و مطالعه رفتار استفاده از تلفن همراه استفاده کنید. همچنین می‌توانید ربات‌های چت مجهز به هوش مصنوعی مانند MobileMonkey و ManyChat را نصب کنید تا به دانش‌آموزانتان کمک کنید تا در مورد بهبود محتوای دوره آنلاین خود بازخورد مفیدی ارائه دهند. سپس می‌توانید از بینش‌های حاصل از همه این داده‌ها برای تقویت دوره‌های آنلاین موجود خود متناسب با دستگاه‌های تلفن همراه استفاده کنید.

فروشنده ای را پیدا کنید که بتواند در زمینه فناوری موبایل به شما کمک کند
دوره های آنلاین قانع کننده پاسخگو هستند و تعاملی پیشرفته را نشان می دهند. اگر دانش لازم برای طراحی یک دوره آنلاین پاسخگوی تلفن همراه توسط خودتان را ندارید، باید فروشنده ای را شناسایی کنید که به شما کمک کند موبایل و آموزش را در کنار هم قرار دهید.

به عنوان مثال، Thinkific Plus مجهز به ابزارهایی است که به شما در ایجاد دوره های آنلاین مبتنی بر موبایل کمک می کند. همراه با سازنده دوره است که به ایجاد دوره های بهینه شده برای موبایل برای یادگیری خودسرانه و درس های زنده کمک می کند. همچنین به شما کمک می کند ویژگی های چند رسانه ای را به درس ها اضافه کنید و آنها را برای زبان آموزان جذاب تر کنید. در واقع، فروشگاه برنامه Thinkific دارای بیش از 80 برنامه کاربردی است که یادگیری تلفن همراه را برای سازندگان دوره و زبان آموزان تجربه بهتری می کند.

در حین طراحی محتوای دوره خود، استراتژی اول موبایل را اتخاذ کنید
اطمینان از یک تجربه یادگیری فراگیر از طریق تلفن همراه مستلزم برنامه‌ریزی محتوای دوره و تکالیف خود از قبل است، با این هدف که به راحتی در تلفن‌های همراه تکمیل شود.

استراتژی های موبایل اول معمولاً به رابط های تلفن همراه نسبت به نسخه های دسکتاپ اولویت می دهند. این ممکن است به شکل وب‌سایت‌هایی باشد که برای صفحه‌نمایش‌های کوچک‌تر مناسب برای تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها، تمرکز بر برنامه‌های تلفن همراه، و تشویق کاربران به ماندن در تلفن‌های هوشمند/تبلت‌های خود در حین دسترسی به اطلاعات، بهبود یافته است. برای اتخاذ یک استراتژی موبایل اول در هنگام طراحی محتوای دوره خود، می توانید موارد زیر را انجام دهید:

اطمینان حاصل کنید که دانش آموزان شما می توانند به محتوای دوره در تلفن های هوشمند و تبلت ها دسترسی داشته باشند
محتوای دوره آنلاین خود را برای نمایشگرهای کوچکتر موبایل بهینه کنید
بر اساس اطلاعاتی که از فرم‌های بازخورد و نظرسنجی‌ها ایجاد می‌کنید، بررسی کنید که آیا برنامه‌های تلفن همراه به نیازهای دانش‌آموزان شما پاسخ می‌دهند یا خیر.
به دانش‌آموزان اجازه دهید تکالیف خود را کامل کنند و اعلان‌های فشاری را بدون نیاز به استفاده از لپ‌تاپ یا رایانه رومیزی در تلفن همراه خود دریافت کنند.
با اتخاذ یک استراتژی اول تلفن همراه، می توانید اطمینان حاصل کنید که دانش آموزان شما می توانند به محتوای دوره دسترسی داشته باشند و تکالیف لازم را بدون نیاز به استفاده از لپ تاپ یا دسکتاپ انجام دهند.

ارتباطات را از قبل برنامه ریزی کنید
یک استراتژی یادگیری تلفن همراه موفق نیز در ارتباط موثر است. بنابراین، همیشه باید ارتباط را از قبل برنامه ریزی و برنامه ریزی کنید. اعلان‌های فشاری از برقراری ارتباط مؤثر پشتیبانی می‌کنند و اطمینان می‌دهند که احتمال مشاهده اعلان‌های شما بیشتر است. این می تواند به حذف سورپرایزهای ناخوشایند یا اعلان های از دست رفته که ریتم روان یادگیری را مختل می کند، کمک کند.

تشویق یادگیری تلفن همراه در بین دانش آموزان
در حالی که استراتژی اول تلفن همراه چیزی است که باید به عنوان اولویت اتخاذ کنید، کمک به دانش آموزان خود برای استفاده از تلفن همراه برای یادگیری نیز بسیار مهم است. به عنوان یک عادت، در موقعیت های چالش برانگیز، دانش آموزان تمایل دارند منتظر بمانند تا بتوانند به دسکتاپ و لپ تاپ برای یادگیری دسترسی داشته باشند. پشتیبانی از یادگیری تلفن همراه می تواند تضمین کند که آنها می توانند در هنگام حرکت به همان خوبی یاد بگیرند.

علاوه بر این، شرکت‌کنندگان دوره شما ممکن است شامل مخاطبان مسن‌تری باشند که آن‌قدرها با موبایل آشنا نیستند و می‌توانند از راهنمایی‌های اولیه بهره ببرند.

بنابراین، به عنوان یک مربی، می‌توانید بر اهمیت استفاده از تلفن‌های همراه برای یادگیری تأکید کنید، تکالیف را انجام دهید و بلافاصله به‌روز باشید. همچنین می‌توانید ویدیوهای توضیحی را به اشتراک بگذارید یا جلسات زنده برگزار کنید و نحوه دسترسی به دوره‌های خود و تکمیل آنها را در دستگاه‌های تلفن همراه توضیح دهید.
 
بالا