آشنایی با جاوا اسکریپت : این جلسه معرفی متغیرها

8908190

کاربر تازه وارد
تازه واردضمن عرض سلام و احترام خدمت تمامی کاربران فروم محبوب انجمن برنامه نویس
، همانطور که قول دادم بهتون ،قصد دارم یکسری مقالات در زمینه برنامه نویسی های مختلف ، برای شما عزیزان قرار دهم . پیشاپیش از تمامی مدیران فروم قدردانی میکنم بابت این فروم بسیار مفید و کاربردی.


تعریف متغیر در جاوا اسکریپت


در این مقاله به متغیر در جاوا اسکریپت و نحوه تعریف و کار با متغیرها در جاوا اسکریپت می پردازیم. چگونه باید در جاوا اسکریپت یک متغیر تعریف کرد ؟ انواع متغیرها در جاوا اسکریپت چیست ؟

جاوا اسکریپت یکی از مهم ترین و پرطرفدارترین زبانهای برنامه نویسی در دنیا محسوب میشه که مهم ترین کاربرد آن در برنامه نویسی وب می باشد. این زبان زیرمجموعه ای از زبان قدرتمند جاوا است که در زیبایی و کیفیت و پویایی صفحات وب بسیار موثر و پرکاربرد می باشد.مهم ترین گام شروع آموزش جاوا اسکریپت ، همین موضوع آموزش کار با متغیر ها در جاوا اسکریپت است.

سینتکس زبان جاوا اسکریپت هرچند بسیار به زبان جاوا و طبعا به زبان سی شبیه هست ولی در برخی موارد دارای تفاوت هایی می باشد.متغیر ها در تمام زبان ها از جمله جاوا اسکریپت وجود دارند و کار با متغیر ها نیازمند آشنایی با انواع متغیر ها می باشد.

یکی از این موارد نحوه تعریف متغیر است. درزبان جاوا اسکریپت برای تعریف یک متغیر نیاز به تعریف نوع داده ای متغیر نیست( هرچند که این کار در زبان جاوا و سی الزامی می باشد) و تنها با استفاده از کلمه کلیدی var و مشخص کردن نام متغیر قابل تعریف می باشد. به عنوان مثال در زبان آموزش جاوا اسکریپت باید مشخص کنیم که نوع متغیر از جنس عددی و یا رشته است ولی در جاوا اسکریپت با توجه به مقادیری که به متغیر داده می شود نوع ان مشخص می شود.در مثال زیر یک متغیر در جاوا اسکریپت تعریف شده است:

نحوه تغییر متغیر درجاوا اسکریپت:
var name="clicksite";
دراینجا یک متغییر با مقدار رشته ای clicksite و با نام name تعریف کردیم. همانطور که میبینید کلمه کلیدی var برای تعریف متغییر اجباری است ولی نام متغیر و مقدار ان دلخواه هستند.

این مقاله ادامه دارد...
 

پیوست ها

بالا